Surface Pro (newest version) Intel Core i7 / 512GB SSD / 16GB RAM ürün inceleme

Surface Pro (newest version) Intel Core i7 / 512GB SSD / 16GB RAM ürün inceleme

 

Microsoft Surface ile tablet ve diz üstü bilgisayar ihtiyacını birlikte karşılamak maksadı ile sektöre giriş yapmış ve her geçen gün Surface ürününü geliştirerek 4 jenerasyon sonrası biz Surface Pro 5 beklerken Microsoft Surface Pro olarak yoluna devam etti.

Surface Pro 4 kullanıcıları ile buluşmasından yaklaşık 18 ay sonra yeni model Surface Pro satışta, bizde sizler için Surface Pro (newest version) Intel Core i7 / 512GB SSD / 16GB RAM i incelemek istedik

 

Surface Pro Performans, Tasarım, Değişiklikler ve Özellikleri

 

Kullanılan malzeme kalitesine baktığımızda malzemenin son derece kaliteli olduğunu görüyoruz bu da istenilen fiyatın içinin doldurulduğunu bize gösteriyor. Surface Pro da  Surface Pro 4 ten çok az farkla köşeli bir tasarım yapılmış 165 derece eğilme özelliği ile de masa üstünde kullanım kolaylığı sağlıyor Surface Pen kutu içeriğinden çıkarılmış boyut olarak değişiklik yok port sayıları da değişmemiş USB 3, 3,5 mm kulaklık girişi, microSD kart girişi ve mini-DP video çıkışı mevcut.

 

16GB RAM, 512GB Samsung SSD ile bir tabletten çok daha fazlası ile dizüstü bilgisayar hazzı ile çalışmaya olanak sağlıyor. SSD de Crystal Disk Mark özelliğiyle hissedilir derece de hızlandığını gözlemlemek mümkün, Surface Pro PCMark 8 Home testinden 3345 puan almayı başarıyor. Bir önceki jenerasyonda bu seviyeler 2682 ler de idi.

 

Intel’in Iris Plus Graphics 640 ekran kartı başarılı bir kullanım sağlıyor, orta düzey oyunlarında rahatça oynanabilmekte ancak bu cihaz oyunlar için üretilmediğini de göz ardı etmemek gerek.

 

12.3 inçlik ekran boyutunda bir değişiklik olmamak la beraber 2736x1824p çözünürlükte bir panel kullanılmış 267 piksel derinliği olan ekran, yansımalara karşı son derece iyi performans sağlamakta.

 

Tek seferlik şarj ile 10- 12 saatlik bir süre kullanım süresi ile Surface Pro, tablet ve dizüstü bilgisayar deneyimini yaşamanızı vaad ediyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın