Surface Pro 2017 En yeni Versiyon Günlük Şarj Süresi

 

 

Surface Pro 2017 en son modeli günlük ne kadar şarjsız kullanabilirim ?

Microsoft Surface Pro kullanıcılarının merak ettiği bir sorunun cevabı Microsoft’un kendi resmi sitesinden 13.5 saat olarak belirtilmiştir ancak burada 13.5 saat olarak belirtilen süre video oynatma süresidir. Surface Pro cihazınızdan 13.5 saate kadar kesintisiz ve tekrar şarj etmeye gerek duymaksızın video izleyebilirsiniz.

Burada yanılgıya düşen bazı Surface Pro kullanıcıları her türlü işlem ile cihazını tam kapasite kullandığında 13.5 saat şarjsız kullanacağını düşünmektedir. Microsoft Surface Pro cihazınız da gün boyu birden fazla program ya da uygulamayı aynı anda çalıştırdığınız da 13.5 saat şarjsız kullanım mümkün değildir.

Peki bu durumda maximum şarjsız kullanım süresi nedir?

Bu süre tamamen Microsoft Surface Pro kullanıcısının işlem yoğunluğuna göre değişmektedir. Aynı anda internet kullanımı, video kullanımı ve farklı işlemler ile bu süre 6 saate kadar düşebilmektedir.

Microsoft Surface Pro daha çok mobil kullanılan bir tablet-bilgisayar olduğu için bir çok kullanıcı birden fazla power supply’a sahip olmayı tercih etmektedir. Örneğin bir adet güç ünitesini iş yerinden sabit kullanan bir çalışan aynı zaman da bir adet güç ünitesini de evinde bulundurmaktadır. Bu durumda hem güç ünitesi taşıma ağırlığından kurtulan kullanıcı aynı zamanda da şarjsız kalmama adına önlemini almaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın