Surface Pro 7 ne zaman satışa çıkacak ve neler bekliyoruz…

Her Ekim ayı olduğu gibi 2019 Ekim ayında da Microsoft Surface’in yeni versiyonunu Surface kullanıcıları merakla bekliyor. Bildiğiniz üzere Microsoft Surface ilk olarak Surface 3 olarak karşımıza çıktı, daha sonra Surface pro 4 ve daha sonra pro 5 olarak adlandırmak yerine yeni Surface olarak tanıtımı ve satışı yapıldı. Yeni Surface Pro dan sonra Microsoft tekrardan rakamsal isimlendiarme yaparak geçen sene Ekim ayında Surface Pro 6’yı tanıttı ve şuan en güncel model olarak Surface Pro 6 satılmaktadır.

Microsoft’un rakamsal sıralamayı Surface Pro 5′ de olduğu gibi değiştirmeyeceğini varsayıp Ekim 2019 içerisinden Surface Pro 7 modelini lanse etmesini bekliyoruz. Surface Pro 7 modelinde bizleri nelerin beklediğini incelemeden önce Surface Pro 3 den itibaren Surface modellerin de yaşanan ivmeyi, değişimi, düzenlemeleri inceleyelim isterseniz.  Surface Pro 3 modelleri Atom işlemcisi ile beklentilerin bir hayli altında kaldı ancak Surface Pro 4 modeli ile tablet-bilgisayar kullanıcılaarı aslında yıllardır bir tablette görmek istedikleri Windows işletim sistemi, intel i3 ,i5,i7 gibi işlemcileri, yüksek kapasite SSD ve RAM’leri Surface Pro 4 modelinde görmüş oldular. Ancak Surface Pro 4 modeli bir takım kronik sorunları olan bir cihaz noktasında olumsuz bir algı oluşturdu Surface kullanıcılarda. Ekran sorunları,Pil Sorunları gibi sorunlar Surface Pro 4 kullanıcıları üzen tarafları oldu.

Surface Pro 5 yani Microsoft’un lanse ettiği isim ile “New Surface Pro” modeli aslında Microsoft’un Surface model tablet-bilgisayarların da yaşadığı gelişimi gösterme açısından örnek bir model olmuştur. Surface 3 ve Surface Pro 4 modelinde karşılaşılan bir takım sorunlar Pro 5 modelinde minimum seviyelere inmekle birlikte güncel işlemciler ile çok daha performansa dayalı bir tablet-bilgisayar görüntüsü verdi. Microsoft Surface Pro 5 modeli ile bir önceki modellerden çok daha fazla bit satış hızı yakalayarak muadil markalar arasında zirvede ki yerini aldı.

Surface Pro 6 modeli Microsoft’un en güncel modeli olup 2019 yılının en çok satan tablet-bilgisayarıdır.  Bir önceki modeline göre %67 daha hızlı ve bunu sizlere taşınabilir bir bilgisayar olarak sunmaktadır. Tasarım bakımından bir önceki versiyonu ile aynı olan Surface Pro 6 , ekran çözünürlüğü bakımından çok daha iyileştirilmiş. Surface Pro önceki bütün modellerinin kasa rengi gri iken , Surface Pro 6 modelinin kasa rengi siyah ve gri olmak üzere iki farklı kasa rengi sunmaktadır. İşlemci olarak da 7. Jenerasyon işlemciler den 8. Jenerasyon işlemcilere geçen Surface Pro 6 performans bakımından bugüne kadar ki en iyi Surface Pro diyebiliriz.

Bumengo.com sitesi olarak 7 yılı aşkın süredir Microsoft’un Surface modellerinin tamamının toptan ve perakende satışını yapmış olma tecrübesi ile ortaya çıkan değerlendirmeler de Surface Pro 6 modeli neredeyse kusursuz olarak tanımlanmayı hak ediyor zira yüzlerce satışı yapılan Surface Pro 6 modeli diğer modellere kıyasla hemen hemen sıfır arıza kaydı ve sorun geçmişine sahip model olarak nitelendirmiştir. Elektronik her cihaz da beklenen olası kullanıcı ya da fabrikasyon hiç bir hata ile karşılaşılmamıştır. Surface Pro 6 modeli ile ilgili Bumengo.com sitesi kullanıcıların hiç bir teknik arıza şikayet kaydı alınmamıştır. Bu veriler bize Microsoft’un Surface modellerin de her yeni serisin de yakalanan teknik, performans ve donanım iyileştirmelerini göstermektedir.

Şimdi Surface Pro 7 de neler bekliyoruz biraz da bunu konuşalım…

Ekim 2019 içerisinde Surface Pro 7 modelinin Microsoft tarafından tanıtımın yapılmasını ve Kasım ayı ilk haftaların da ülkemizde her zamanki gibi ilk olarak www.bumengo.com üzerinden satışa sunulmasını beklemekteyiz.  Bildiğiniz üzere Surface Pro 6 modelinde Microsoft Gri kasa renginin yanı sıra bir de siyah kasa rengi alternatifi sunmuştu ve siyah kasa rengi Surface pro kullanıcılar tarafından çok beğenilmişti. Surface Pro 7 modelinde kullanıcılar gri ve siyah kasa renginin yanısıra Surface laptop 2 modellerinde olduğu gibi farklı alternatif renk seçenekleri de beklemektedir.

Surface Pro 7 modelinde kasa rengi olarak mor,kırmızı, mavi gibi farklı kasa rengi seçenekleri görmek bizi şaşırtmayacaktır.

Surface Pro 7 den beklentiler: USB Type-C or Thunderbolt 3 port , daha hızlı SSD, ayrı ekran kartı GTX 1050 gibi, daha ince ve hafif bir donanım…

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın